Na samym początku sprzedawaliśmy produkty jedynie terapeutom, którzy mieli wysokie wymagania odnośnie wydajności, czystości i minimalnego współczynnika efektów ubocznych, jak np. reakcje związane z hiperwrażliwością. Obecnie, nasze produkty sprzedawane są w sklepach, ale naszymi najwazniejszymi odbiorcami, są terapeuci, których wysokie wymagania spełnione są przez cały nasz asortyment.

Nie wytwarzamy produktów samodzielnie, ale wyszczególniamy wszystkie wymogi aż do poziomu składników. Jeżeli dostawca nie spełnia naszych ścisłych wymogów, poszukujemy innego, który może im sprostać. Często pomagamy naszym dostawcom znaleźć właściwe składniki, spełniające wymagane przez nas parametry, gdyż nigdy nie zgadzamy się na żadne kompromisy w tym względzie.

Wszystkie produkty Holistic występują w postaci kapsułek, płynów lub w formie proszku. Unikamy formy pigułek, aby nie stosować środków pomocniczych stosowanych w przypadku tabletek, takich jak składniki wiążące czy wykańczalnicze.

Nasze kapsułki mają formę roślinną i są wykonane z celulozy drzewnej (kapsułki twarde) lub z mączki z karageniny i kukurydzy (miękkie kapsułki dla zawartości oleistej).

Naturalnie, unikamy także cukru, sztucznych substancji słodzących, smakowych i kolorów. Wszelkie kosmetyczne składniki w suplementach diety są zupełnie zbędne. Jeżeli chcesz uzyskać określony smak, możesz doprawić sproszkowane suplementy naturalnymi jagodami i owocami lub nawet posłodzić. Jeżeli różne substancje smakowe już znajdują się w produkcie, nie sięgaj po nie.

Nasze produkty są pochodzenia roślinnego, nie zawierają soi, pszenicy, glutenu, laktozy, cukru, słodzików, sztucznych konserwantów, etc. Nasza lecytyna pochodzi z ziaren słonecznika i jest całkowicie wolna od soi.

Są pewne wyjątki, i te podajemy poniżej.

  • LactoVitalis Kids i B-12 zawiera cukier brzozowy (xylitol). Xylitol nie ma negatywnego wpływu, którym charakteryzuje się zwykły cukier. Zapobiega on m.in. tworzeniu ubytków , w przeciwieństwie do normalnego cukru czy fruktozy.
  • Płynna witamina D zawiera fruktozę, jako słodzik i potas w formie naturalnego wyciągu z jagód, jako konserwant. Żaden produkt w postaci płynnej nie występuje bez dodatku substancji konserwujących.
  • SuperVitalis zawiera fruktozę jako słodzik i potassium sorbate jako konserwant. Żaden produkt w postaci płynnej nie występuje bez dodatku substancji konserwujących.
  • Cukier kokosowy jest pożywieniem, nie suplementem diety, i zawiera cukier, co wynika z samej nazwy. Ma IG 35 (indeks glikemiczny 35) i jest dobrym substytutem dla zwykłego cukru.
  • Wysuszony kokos jest słodzony wysokiej jakości, naturalnym i wypełnionym minerałami cukrem muscovado. To bardzo dobra alternatywa dla snaków, cukierów i słodyczy.
  • Białko serwatkowe pochodzi z produkcji sera i dlatego oparte jest na czystym mleku. Zawiera także, w sposób naturalny, niewielkie ilości laktozy. Zawiera także smaki (flavors) w zależności od typu. Wyjątkiem jest smak waniliowy, zawierający jedynie naturalną wanilię. Dlaczego inne smaki nie składają się wyłącznie ze smaków naturalnych ? Nie jest możliwym uzyskanie naturalnego smaku truskawki, czekolady, banana, bez dodania minimum 5% cukru lub pewnej ilości słodzika. Słodkość jest niezbędna jako nośnik smaku truskawkowego. Uzyskanie bardziej naturalnego smaku nie jest możliwe – sprawdziliśmy to. Mając do wyboru cukier, słodzik lub zatwierdzone smaki spożywcze, wybieramy to ostatnie.
  • Glucosamine Supphate jest wyciągiem ze skorup skorupiaków i dlatego jest pochodzenia zwierzęcego.
  • Produkty Power Meal i REDS mogą zawierać śladowe ilości glutenu.
  • Whole Adrenal, Adrenal Cortex Plus i Porcine Thyroid są wyciągami z gruczołów zwierzęcych. Z samej definicji są to produkty pochodzenia zwierzęcego.