LactoVitalis – Probiotyk

wpis w: Produkty | 0

LactoVitalis

Probiotyk – Suplement diety.

  • 10 różnych szczepów bakterii
  • Zawiera witaminę C oraz cynk
  • Dwa różne włókna, które zapewniają odpowiednie składniki odżywcze dla bakterii kwasu mlekowego.
  • Dostarcza gwarantowaną różnorodność bakterii, przynajmniej 6 miliardów do upływu daty ważności.
  • Przynajmniej 80% bakterii pozostaje nienaruszona.

Tylko kultury bakterii mlekowych.

LactoVitalis dostarcza minimum 6 miliardów bakterii kwasu mlekowego pochodzących z 10 różnych szczepów, wraz z witaminą C oraz cynk, które wspólnie przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego i pomagają chronić komórki przed  stresem oksydacyjnym.

Ponadto produkt zawiera włókna FOS i GOS, które stanowią źródło pożywienia dla bakterii kwasu mlekowego.

Dlaczego bakterie kwasu mlekowego

W jelitach jest ponad 1000 różnych gatunków bakterii; bakterii jest w sumie  10 razy więcej w jelitach, niż komórek w organizmie. Stres, nieodpowiednia dieta i leki przyczyniają się do powstawania nieodpowiedniej flory jelitowej.  W przypadku dalekich podróży do krajów egzotycznych jesteśmy dodatkowo narażeni na biegunkę oraz inne problemy.

Witamina C oraz cynk

LactoVitalis zawiera bakterie kwasu mlekowego,  które w połączeniu z witaminą C oraz cynkiem,  przyczyniają się dp prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i pomagają chronić komórki przed stresem oksydacyjnym.

Jakość jest dla nas ważna!

Najczęściej spotykane to  3 do 5 szczepów bakterii w jednym produkcie. LactoVitalis zawiera 10 rozmaitych szczepów bakterii. Jedynie w pełni mlekowe kultury bakterii.

Odpowiednie odżywianie

LactoVitalis zawiera dwa typy włókien, FOS (fruktooligosacharydy) oraz GOS (galaktooligosacharydy), które stanowią pokarm w kapsułce dla bakterii kwasu mlekowego.

Gwarantowana wysoka ilość bakterii

LactoVitalis dostarcza dodatkowo 6 miliardów bakterii kwasu mlekowego, pochodzących z 10 różnych szczepów. Przeważnie, zaledwie mniej jak 10% pozostaje nietkniętych. W przypadku LactoVitalis przeżywa przynajmniej 80% bakterii. Jest to możliwie dzięki zastosowanej podwójnej osłonie, która chroni bakterie przed kwasem solnym i żółcią.

To chroni nasze bakterie

Wiele bakterii kwasu mlekowego nie jest w stanie wytrzymać kwasów znajdujących się w żołądku i żółci, w czego wyniku umierają one w trakcie wędrówki, jeżeli tylko nie są odpowiednio chronione. Bakterie zawarte w LactoVitalis są chronione poprzez zastosowanie podwójnej kapsułki w matrycy z białek i węglowodanów (nie ma to nic wspólnego z  kapsułkami zewnętrznymi). Podwójna kapsułka jest zależna od pH. Im bardziej kwaśny żołądek, tym wydajniej chronione są bakterie. Dopiero przy pH bliskim 7 nienaruszone bakterie zostają uwolnione. Z tego powodu, zaleca się branie LactoVitalis w trakcie posiłków, ale można go przyjmować również między posiłkami.

Oto wideo ilustrujące, jak to się dzieje:

Stabilność

Obecność wilgoci i gorąca może szybko zredukować ilość żywych bakterii zawartych w LactoVitalis. Z tego powodu w opakowaniu znajduje się środek niwelujący wilgoć.  Od momentu wyprodukowania, LactoVitalis jest magazynowany w niskich temperaturach. Te dwa czynniki mają wpływ na stabilność i trwałość produktu.

W czasie podróży zagranicznej

Wiele problemów żołądkowych, z którymi możesz mieć do czynienia w trakcie dalekich podróży, spowodowanych jest zanieczyszczoną wodą. Dobrą radą jest, picie jedynie wody mineralnej w butelkach.

Czy LactoVitalis może być stosowany przez dzieci i kobiety w ciąży ?

Oczywiście, jest to bardzo korzystne. Dzieci mogą brać połowę dawki. Można otworzyć kapsułkę i wyjąć pożądaną ilość, podając z wodą lub sokiem owocowym. Nie szkodzi to bakteriom mlekowym, gdy są jeszcze w matrycy ochronnej. Kapsułka zewnętrzna  służy jedynie odpowiedniemu dozowaniu, a nie ochronie bakterii.

Czy można uzyskać efekt  na początku

Jeżeli masz silną nierównowagę flory jelitowej, na samym początku można się liczyć różnymi reakcjami.  Mogą to być reakcje gazowe, dźwięki w jelitach i uczucie dyskomfortu w trakcie  pierwszego okresu. Objawy te ustąpią po pewnym czasie.

Działania niepożądane / interakcje

Nie są znane w zalecanych dawkach. Zalecana dawka nie powinna być przekroczona.

Kapsułka pochodzenia roślinnego

Kapsułki wykonane są z celulozy drzewnej. Zawierają niewielką ilość wody, jedynie 2-7%.

Zawartość:

30 kapsułek. Ogólna liczba bakterii kwasu mlekowego w 1 kapsułce aż do upływu terminu ważności – nie mniej jak 6 miliardów.

Zawartość w dawce dziennej

1 kapsułka

4 kapsułki

RDA w %

Witamina C

12 mg

48 mg

15/60

Cynk

2 mg

8 mg

20/80

GOS

25 mg

100 mg

*

OSF

160 mg

640 mg

*

* RDA brakujący

Składniki:

Wypełniacz (skrobia kukurydziana), fruktooligosacharydy,  galaktooligosacharydy, wypełniacz (celuloza mikrokrystaliczna),  L. LP1 plantarum, L. paracasei LPC P. pentosaceus PP SF3 S. thermophilus, L. acidophilus Ih5, B. lactis BL2, L. rhamnosus LR3, BF2 B. bifidum, B. longum BG3, B. breve BR2, kwas askrobinowy, środek przeciwzbrylający ( stearynian magnezu  ), tlenek cynku. Kapsułka pochodzenia roślinnego – składa się z celulozy drzewnej.

Dawkowanie dla dorosłych

1 kapsułka dziennie podczas posiłku. W razie potrzeby dawka może być zwiększona do 4 kapsułek dziennie.

Zalecana dawka nie powinna być przekroczona.

Suplement diety nie może być stosowany jako alternatywa dla zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta ważna jest dla zdrowego trybu życia.

Przechowywanie

Przechowywać należy w temperaturze pokojowej, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Przechowywanie w niskiej temperaturze wydłuża ważność. Przechowywać w  miejscu niedostępnym dla dzieci.

Zobacz Inne Produkty

lactovitalis probiotyk z 10 szczepów bakterii mlekowych