Historia firmy nie zaczyna się w momencie jej utworzenia. Historia firmy zaczyna się z chwilą zasiania ziarna przez jej twórcę. Ziarno to wykiełkowało i przyjęło formę idei oraz wizji. Bertil Wosk stał się wizją zdrowszego świata.

Bertil Wosk, Holistic AB Sverige (fot. Holistic.se)
Bertil Wosk, Holistic AB Sverige (fot. Holistic.se)

Holistic Bertila Woska
Bertil jest z zawodu nauczycielem matematyki i fizyki. Studiował także filozofię na uniwersytecie. Następnie studiował medycynę naturalną z terapią żywieniową jako specjalnością. Został członkiem NMTF (Medical Nutrition Therapist Association – Związku Terapeutów Medycyny Żywieniowej) i pomógł setkom ludzi odzyksać zdrowie.

Bardzo dobrze, ale Bertil chciał dotrzeć do większej liczby osób. Pozostawało pytanie – jak ?

W 1990 roku przeprowadził się do Östergötland i otworzył firmę, a za cel postawił sobie szerzenie świadomości o zdrowiu poprzez wykłady i kursy. Kursy szybko zyskały popularność. Ale jak uzyskać optymalne zdrowie bez optymalnego odżywiania ? Czy kursy mogłyby być uzupełnione o czyste suplementy ?

Pytasz i masz. W 2002 roku Bertil wraz ze swoim przyjacielem z dzieciństwa – Pelle Randberg’iem, tworzą firmę Holistic Sverige AB. Wynajmują niewielki pokój w opuszczonym szpitalu w Vadstena. Startują z trzema produktami: Holistic Cell Enzyme, Holistic Cell Oxygen oraz Holistic Aloe Vera.

Na samym początku tylko ich dwójka zajmowała się wszystkim. Otrzymywali zamówienia rano, pakowali produkty po południu i rozwijali nowe produkty w nocy.

Wieść o jakości i rzetelności marki Holistic rozchodziła się szybko. Powoli, lecz pewnie rosła też sprzedaż oraz ilość produktów. Wtedy do gry wkroczyła telewizja ….

Bertil został zaproszony do programu telewizyjnego w roli eksperta żywieniowego. Analizował wyniki testów uczestników i zalecał im dietę egzekwowaną w trakcie programu. Produkty Holistic pojawiły się w programi i popyt zaczął rosnąć.

Do tej pory, produkty Holistic sprzedawane były jedynie terapeutom, ale od 2007 roku presja ze strony klientów indywidualnych była tak silna, że nawet sklepy zdrowotne mogły zaczać sprzedaż produktów Holistic.

Bertil Wosk jest obecnie bardzo znanym mówcom w obszarze zdrowia, środowiska i medycyny alternatywnej. Dotychczas wiele tysięcy osób wzięło udział w jego seminariach i wykładach dla terapeutów, osób indywidualnych, szkół i przedsiębiorstw. Ma ogromną wiedzę i posiada wspaniałą umiejętność łączenia ze sobą wielu różnych dyscyplin.

Bertli kładzie szczególny nacisk na związek stresu, diety, czynników środowiskowych oraz rozmaitych rodzajów energii, które wspólnie wpływają na stan zdrowia. Potrafi poruszać nawet złożone problemy w tak przystępny sposób, że stają się zrozumiałe dla każdego.

Holistic był niewielkim startupem, który osiągnął rangę stabilnego przedsiębiorstwa o solidnej reputacji. W 2010 roku Holistic przeniósł się do nowego obiektu w Motala i nareszcie dorobił się potężnych magazynów. Rosnąca firma to cieżka praca i znaczne koszty. Szczególnie, jeżeli się rośnie w rekordowym tempie. Jednocześnie, jest to fantastyczna wyciecza, dzięki czemu jesteśmy podekscytowani patrząc w przyszłość.

Przyłączysz się ?